2022-08-04

Ilgai lauktas festivalis Kauno tvirtovės III forte į magišką fiestą susiburė vietines – Sąnašos, Ilgakiemio ir Juragių bendruomenes, Kaunas – 2022 komandą, svečius iš užjūrio ir stimpankerius iš visos Lietuvos. Tinkslas pasiektas – supažindinti lankytojus nuo Viktorijos epochos laikų gyvuojančiu stimpanko judėjimu, išgirsti šio žanro muziką, pamatyti stimpankiškai pasipuošusius žmones ir prisidėti kuriant stimpanko stilių.
 
Gera nuotaika jau spinduliavo stimpankinėje eisenoje, puikią atmosferą sukūrė ir Kauno rajono sav. viešosios bibliotekos grupės ,,Garliakvietys” šokis. Menininkų Gintauto Velykio, Edmundo Janušaičio, Vitalio Liesniako stimpankinė interpretacija. Ilgakiemio tautinių šokių kolektyvo ,,Mintinis” ir moterų vokalinio ansamblio ,,Jiesia” pasirodymai. Pašėlti privertė ir muzikos grupių ,,Steam Engine“(Suomija) bei ,,Victor and the Bully“( Didžioji Britanija) atlikti kūriniai.
 
Į festivalį užsukę lankytojai susigundė išmokti stimpankinį šokį ir sudalyvauti gražiausio stimpankinio konstiumo rinkimuose bei paplušėti kūrybinėse dirbtuvėse. Į tarptautinį renginį atkeliavo ir autorės Alos Volkovos iš metalo sukonstruota – Kauno Žvėrių Brolija. Festivalio kulminacija tapo Viduramžiai LT ugnies šou!
 
Prie puikios nuotaikos kūrimo prisidėjo ir humoro jausmo nestokojęs renginio vedėjas Vilius Kaminskas.

Daugiau nuotraukų (fotografas – Gražvydas Jovaiša): https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0By…