+370 686 63977 samylaikc@gmail.com fb yt accesibility

Folkloro ansamblis „Samylų senoliai“ ir vaikaičiai

Veiklos pradžia 1998 m.

Vadovė nuo 2023 m. Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė. Mob. +370 622 61 775.

1998-2023 Gražina Gutmanienė

Kolektyvo meninio lygio kategorija – II kategorija.

Narių skaičius: 12 suaugusiųjų ir 17 vaikų ir tėvelių.

 

 

Pasiekimai:

Susibūrė 1998 metais (8 dalyvės) pradėjus rinkti kraštotyrinę medžiagą „Pėdos marių dugne…“ . Ansamblio įkūrėja – vadovė Gražina Gutmanienė.

Mėgėjų meno kolektyvas nuo 2003 m. nuolatinis Dainų švenčių dalyvis, tarptautinių festivalio „Atataria lamzdžiai“ dalyvis, koncertuojantis Kauno rajono, Respublikiniuose, tarptautiniuose renginiuose.

2019 m. Tarptautinio nematerialaus kultūros paveldo festivalio „Lauksnos“  dalyvis.

2019 m. „The Malta International Folk Festival“ (Maltos Tarptautinis folkloro festivalis)

2019 m. įtrauktas į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, kaip „Dainos iš marių dugno. Užlietų Kauno rajono kaimų dainavimo tradicija“ saugotojas.   Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadas.

Tai nuolatinės Dainų švenčių dalyvės, tarptautinių festivalių „Atataria lamzdžiai“, „Baltica–2011“, tarptautinio Nematerialaus kultūros paveldo festivalio „Lauksnos“ ir tarptautinio festivalio Maltoje dalyvės, koncertuojančios Kauno rajono bei Respublikos renginiuose.

2022 m. kolektyvas įrašė dainas TV laidoms, parengti reportažai.

Kauno marių užlietų kaimų gyvenimas tęsiasi, tradicijos išlieka gyvos – su jomis susigyvena jaunoji karta. Yra išleidusios tris kompaktines plokšteles:  2016 m. į aukso fondą įtraukta „Dainos iš marių dugno“, 2019 m. – „Šimtametės dainos. Dainos iš marių dugno“ ir „Nuo senovės iki džiazo“.

Šiuo metu parengę programą, kurioje kartu dalyvauja ir anūkai, kartu dainuoja senąsias lopšines, dainas, mokosi šokti ratelius.

Ansamblio programos:

Šeimos programa „Ką dievulis sujungė, tą žmogui neišskirt“.
Anastazijos Kučinskienės dainos iš marių dugno.
Advento-Kalėdų dainų vakaras „Atlėkė alnis devyniaragis“.

Edukacijos:

Edukacinė valanda „Gyvybės medis – Saulės medis“.

Edukacinė valanda „Vaškinių žvakių liejimas“.

Edukacinė valanda „Kiaušinių marginimas vašku ir skutinėjimas titnagu“.

Edukacinė valanda „Auksinio šiaudo istorija“.

Edukacinis užsiėmimas visai šeimai. Kalėdų eglutės žaisliukai iš šiaudų „Aukselio sodnelis“.

Edukacinis užsiėmimas visai šeimai. Vaikų ir piemenų rateliai ir žaidimai „Enčiu denciu“ iš Kauno marių dugno.

 


Kviečiame kiekvieną šeštadienį 11.00 val. vaikus ir tėvelius į ETNO mokyklėlę! Samylų kultūros centre,  J. Biliūno g. 106, Šlienava.                Vadovė Kristina Kliucevičiūtė-Mikulskienė

© Nuotraukos Džinetos Urbonienės

Renginys „Pėdos marių dugne“ – Lietuviškoji Atlantida, kur atgimsta legendos, papročiai, dainos iš Kauno marių dugno. Etno ir šiuolaikinės muzikos interpretacijos, teatralizuotas pasirodymas, interaktyvios dirbtuvės visiems ieškantiems gyvos tradicijos – „Tradicijos išnyra šiandien!“

© Nuotrauka Džinetos Urbonienės

Folkloro ansamblis „Samylų senoliai“ ir vaikaičiai aktyviai dalyvauja folkloro festivaliuose. Festivaliuose ansamblis parodo savo senelių, tėvų autentiškas dainas, galima išgirsti ir įdomius pasakojimus ar net išmokti eiti ratelį. Ansambliečiai nuoširdžiai džiaugiasi dalyvaudami festivaliuose, dalyvavimas suteikia ansambliui galimybę bendrauti su kitais folkloro atlikėjais, dalintis patirtimi, mokytis iš kitų tradicijų ir įgyti naujų idėjų. 

Folkloro ansablis „Samylų senoliai“ ir vaikaičiai dalyvavo XV tarptautiniame vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje BALTŲ RAŠTAI-2023.

© Nuotraukos Kristinos Kliucevičiūtės-Mikulskienės

Ansamblio dalyviai aktyviai dalyvauja įvairiuose mokymuose, nes supranta, kad tai padės jiems įgyti naujų žinių, įgūdžių. Ansambliečiai rodo susidomėjimą ir aktyviai dalyvauja  diskusijose apie užlietų kaimų kasdienybę ir kt., o savo įgytas žinias taiko praktiniuose užsiėmimuose. Ansamblio nariai lankėsi Tradicinių amatų centre, Žasliuose ir kepė šakotį kartu su tradicine amatininke Ona Raudeliūniene.

© Nuotrauka Kristinos Kliucevičiūtės-Mikulskienės

Folkloro ansamblis koncertavo A. ir J. Juškų muziejuje, pristatydami autentiškas dugniečių dainas, ratelius, pasakojimus apie Žaisos upelį ir Laumes, o popietei ypatingą žavesį suteikė besisukantys sodai, kurie sukurti V. Sniečkuvienės. A.  ir J. Juškų muziejus yra ypatinga vieta, kur galima giliau įsijausti į tautinę kultūrą ir praleisti maloniai dieną.

© Nuotrauka Ivetos Bajorinaitės

Vienas įdomiausių projektų „Viena diena užlietuose kaimuose“ sukurtas iš prisiminimų apie vaikystę, kurioje skambėjo motulių dainos,  išskirtiniai pasakojimai apie gyvenimą prie Nemuno. Sukurtas unikalus projektas, kuris leis šiuolaikiškam žmogui susipažinti su užlietų kaimų istoriją. Svarbu prisiminti, kad ansamblis dalyvavo ir dalyvauja įvairiuose projektuose, kūrybiška veikla ansambliečiams leidžia  įprasminti savo šeimos vertybes.

© Nuotrauka Kristinos Kliucevičiūtės-Mikulskienės

Folkloro ansamblis „Samylų senoliai“ ir vaikaičiai Domeikavoje, Kauno r.

© Nuotrauka Jolantos Sidabrienės

 
© Nuotraukos Laimos Gužienės
 
Valstybinės šventes švenčiame visi kartu „Samylų Senoliai ir vaikaičiai. Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas vyko Rokų laisvalaikio salėje.
 
© Nuotrauka Džinetos Urbonienės