2019-02-25

Jau trečią kartą Garliavos apylinkių bendruomenių festivalis sudrebino apylinkių gyventojus. Unikali, Ilgakiemio laisvalaikio salėje įsikūrusi kavinė „Baba in” atvėrė savo lankytojams ir gerbėjams duris, pakvipo babytės cukierkom ir svarbiai progai „čėdinta” kava. Skambant sodriai akordeono muzikai, kurią atliko Vykintas Miklušis, atvėrėme galerijos „Antikvarinė bobutė” duris – sulaikėm ašarą: nostalgija praeitiems laikams suvirpino sielos stygas… Skambėjo patefono skleidžiama muzika…
 
Praėjusiais metais rekordinį skaičių megztų kojinių surinkę bendruomenės įvertino savo krašto mezgėjas. Šiais metais gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – ieškojome pačio pačiausio bobučių antikvaro. Patriotiškoms bendruomenėms šis iššūkis buvo malonus. Bobučių galerijoje galėjote rasti apie 200 eksponatų nuo dokumentų iki papuošalų ir nuo knygų iki sviesto muštuvo. Daugelis jų skaičiuoja per 100-tą metų ir siekia 200 m.. Akį traukė kelioninis lygintuvas pagamintas 1952 m. ir jo brolis pagamintas 1962 m. Senutėlėse knygose kitaip skamba lietuviškas žodis, o šiandieninei kalbai jis suteikia kitokio dvasinio atspalvio, ne kožnas gali tokiu turtu didžiuotis.

Net aštuonios bendruomenių komandos varžėsi dėl geriausiai išmanančios bobučių reikalus. Proto mūšis buvo atkaklus, sukti klausimai visą valandą komandoms neleido atsikvėpti. Nugalėjo labai gerą razumnumą demonstravusi Juragių bendruomenės komanda „Juragečiai”. Kiekvienai bobutei tikras dyvas, kad taip gausiai susibūrė visos kartos, nuo vaikų iki prosenelių, o ką jau kalbėti apie šeimų relikvijas, kurias galerijoje dar galite pamatyti ir Jūs.
Mūsų didis turtas – praeities žinojimas. Bobučių festivalio organizatorių sudaryta nešpetna komisija išrinko orginaliausią eksponatą – rašomoji mašinėlė, kurią į galeriją atnešė L. Bacevičienė. Joanos Valančienės rankinė buvo apdovanota „Bobutiškiausio eksponato” nominacijoje. „Specifiškiausio eksponato” nominacija buvo įteikta pipirinės savininkei Z. Liuizienei. Komisijos nuomone nominuotas geriausiai išlaikytas eksponatas – patefonas, kurio savininkė R. Korsakienė bei nominacijoje „Daugiausiai metų išlaikytas eksponatas” buvo apdovanota M. Jurkšienė.
 
Visas svietas tadien dyvinosi, koks tatai buvo bobučių gyvenimas. Ale, vaikeli, viskam duota pradžia ir galas… Šventę vainikavo nešpietnas jaunimas – grupė „Žemaitukai”. Turavojo visi ir nuotaika unaringa buvo.
Jeigu sugriešijai ir šventėj nedalyvavai, teks ištisus metus laukti, kada vėl subruzdės bendruomenės besiruošdamos parodyt kuom didžiuojasi.
 
Didele dėkau sakome:
UAB „Naujasis Nevėžis” direktoriui Gediminui Krutuliui, UAB „Marex Boats” direktoriui Sauliui Pajarskui, UAB „Margasmiltė” direktoriu Sauliui Sabaliauskui, Garliavos apylinkių seniūnui Eimuntui Raugevičiui, Kauno rajono savivaldybei, Garliavos apylinkių bendruomenių nariams, Rusnei Afanasjavaitei, Aidai Verbylaitei – Kabišei, Vykintui Miklušiui.

Straipsnio autorė ir renginio režisierė Laima Kalėdaitė