2020-09-28

https://www.facebook.com/samylukc/posts/2905129822922176

Saulėtą šeštadienio popietę baigėsi jau ketvirtą kartą pakaunėje vykusios Respublikinės Žemaitukų ištvermės jojimo ir važiavimo varžybos „Jotvingių taurė – 2020”, kuriose apdovanota daugiau negu 12 raitelių.

Samylų seniūnijoje, Žiegždrių kaime esančiame Vido Kūloko žirgyne pastarosiomis dienomis virė aktyvus žirgų mylėtojų ir sportininkų gyvenimas: pasirengimas varžyboms, treniruotės, trasų apžvalga, svečių ir varžybų dalyvių sutikimas. Kauno rajono mero Valerijaus Makūno globojamas ir remiamas renginys auga ir jau tampa didžiausiu respublikoje.Varžybų dalyviai į varžybas atvyko iš įvairių Lietuvos miestų. Medaliai, taurės ir gardus žirgams skirtas kopūstiškai morkiškas tortas pasiskirstė po visą šalį, tačiau mero įsteigta taurė liko varžybų organizatoriaus Vido Kūloko rankose – 40 km. važiavimo trasą jis su žirgeliu įveikė pirmasis. Segamos banketės patiko ne visiems žirgams nugalėtojams , tačiau scenos puošmenas obuolius, žirgai ragavo su malonumu. Vyriausiasis teisėjas Gintautas Poškas ir teisėja Ksenija Naidun apdovanojimų ceremonijoje vardino neįtikėtinai gražius žirgų vardus, vienas jų – raitelio širdies plakimas (“Beat Of My Herat”). Žmogaus ir žirgo draugystės pavyzdžių matėme daugybę. Samylų seniūnė Jolita Petkauskė įteikė specialią dovaną jauniausiai varžybų dalyvei. Nestigo puikios nuotaikos, kurią kūrė Aurelijaus Stundžėno atliekama akordeono muzika. O mažųjų jodinėtojų į žirgyną atvyko tiek, kad žirgai neturėjo kada ilsėtis.

Dar ilgai Kauno rajono gyventojai džiaugsis patirtomis emocijomis, o kitąmet vėl Samylų kultūros centras ir Vido Kūloko žirgynas kvies į didžiausias respublikoje Žemaitukų ištvermės jojimo ir važiavimo varžybas. Organizatorių vardu dėkojame visiems dalyviams, svečiams, rėmėjams, partneriams ir pagalbininkams.