2023-09-11

🔥Penktadienio vakarą rokiečiai ir svečiai vėl susitiko jau tradicinėje tapusioje šventėje „Molio kelias: ugnies šviesa”. Susirinkusiuosius stebino nepakartojami, mistiški Prezidento Antano Smetonos gimnazijos gimnazistų (rež. Rita Miliūnienė) ir Rokų teatro (vad. Darius Armanavičius) performansai, skambėjo Lietuviškos muzikos ir dainos ansamblio dainos (vad. Remigijus Marma), publiką sveikino šokių kolektyvas „Rokai” (vad. Gintarė Milieškaitė).
 
🔥Šventės ašimi tapo Rokų bendruomenės instaliacija „Ugnies šviesa”, kurią keturis mėnesius kūrė patys Rokų gyventojai. Net 170 keramikos bei mozaikos žvakidžių nušvietė kelią ne tik į šventę, bet ir į kiekvieno rokiečio širdį (idėjos autoriai bei kūrybinių dirbtuvių vadovai: Rokų gyventojai, menininkai Konstantinas Klimavičius, Daiva Klimavičienė, Ramunė Savickytė). Džiugu, kad daugiausiai žvakidžių sukurta mažųjų rankomis – dirbtuvėse dalyvavo visi Rokų mokyklos-darželio klasių mokiniai su mokytojomis.
 
🔥 Šventės dalyviai grožėjosi linoraižinio dirbtuvių metu bendruomenės narių sukurta unikalia lauko paroda, organiškai integruota Algimanto Šlapiko sukurtoje skulptūroje „Paukštis Rokas. Pradžia…” (Idėjos autorė ir linoraižinio dirbtuvių vadovė – Rokų gyventoja, dailininkė Loreta Valantiejienė).
 
🔥Kaip ir kasmet, kiekvienas galėjo dalyvauti vietos menininkų kūrybinėse dirbtuvėse, paragauti gardžiausio Rokų mokyklos-darželio bendruomenės šiupinio, vaišintis sveikatos teikiančia arbata „Seniūnijos arbatinėje“.
 
🔥Vakaro pabaigoje visi šėlo su charizmatiškuoju atlikėju „Baltasis Kiras“ ir grupe. Šventę vainikavo įspūdingas ugnies šou!
 
📸Už nuotraukas Džinetai Urbonienei
Renginį finansuoja: Kauno rajono savivaldybė
Projektas: „Europos kultūros sostinė 2022 palikimas Samylų, Linksmakalnio, Rokų, Taurakiemio seniūnijoms“