2020-06-11

Kauno rajono Samylų kultūros centras nuotrauka.

Kviečiame prisijungti prie Šiuolaikinių seniūnijų projekto Girionyse ir dalyvauti projekto veiklose, dirbtuvėse, žygiuose, tyrimuose, meno kūrime, šventėse ir linksmybėse. Jau po poros metų Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine. Šiemet prie projekto Kaunas 2022 Šiuolaikinių seniūnijų programos, subūrę veržlią komandą prisijungė ir Samylų seniūnijos gyvenvietė Girionys. Projekto tikslas – parodyti gražiausias savo seniūnijos puses Lietuvai ir Europai, gilinti vietos istorijų ir tradicijų pažinimą, stiprinti bendradarbiavimą ir naujų mitų kūrimą.

Patyrinėję gegužės pradžioje paskelbtos apklausos rezultatus, atradome Jus dominančias veiklas. Viena iš jų – žygiai po Girionis. Kviečiame sudalyvauti trijų žygių maratone po Girionis ir Samylų seniūniją, kuriuos parengėme būtent Jums. Pirmoji žygeivių komanda susitinka birželio 26 d. 17 val. prie Girionyse esančio stadiono ir kviečia Samylų gyventojus susipažinti su Girionių istorija, girių slepiamais gamtos lobiais. Į žygį kviečiame Samylų seniūnijos gyventojus bei svečius, o ypač – Girionių bendruomenės narius, kurių istorijos, prisiminimai bei žygio pabaigoje išreikšti pastebėjimai, pavers šį maršrutą mus vienijančiu kūriniu.

Pavadinimas: Žygis „Girionių girių lobiai”
Data: 2020 06 26 (penktadienis)
Laikas: 17 val.
Trukmė: 3 val.
Atstumas: 7 km
Sudėtingumas: 2 balai
Vieta: prie Girionių stadiono (Liepų g. 1, Girionys, Kauno rajonas)
Koordinatės: 54.855994, 24.044116

ŽYGIO PROGRAMA
16.45 val. Registracija į žygį prie Girionių stadiono.
17.00 val. Žygio pradžia: Girionių istorija iš paties įkūrėjo lūpų. Keliaujame į Girionių parką, prie barsukų kalvos. Apžiūrime dekoratyvius medžius susipažįstame su barsukų namais. Apžiūrime Vaišvydavos blindažą ir retuosius Pakalniškių pievos augalus. Ieškome melsvojo gencijono. Kopiame į Pakalniškių piliakalnį prisimename Kauno marių atsiradimo istoriją. Sužinosite kas yra tufai ir kaip jie susikūrė, atrasime Kauno marių pakrantėje kabančias pelkės ir kaip dėl požeminių šaltinių susidaro sufoziniai cirkai. Žygio pabaigoje lankysime Raguolių kaimą ir pušyną, Girionių paplūdimį, susipažinsime su Žasios upės ir šaltinio legendomis apie Laumes. Kviečiame pasiimti su savimi puodelį ar gertuvę ir pripildyti juos gaivaus šaltinio vandens. Planuojama žygio pabaiga 20. 30 val.

BŪTINA
pasirūpinti tinkama avalyne ir patogia apranga. Kiekvienas dalyvis atsakingas už savo sveikatą. Vaikai gali keliauti tik kartu su juos prižiūrinčiais suaugusiais.
REKOMENDUOJAME
turėti geriamojo vandens, maisto sau ir draugui bei priemones nuo uodų, erkių ir mašalų.. Dalyvius ir svečius labai prašome automobilius parkuoti automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos.
REGISTRACIJA
Dalyvių skaičius ribotas. Todėl visus vyresnius nei 9 metai, kviečiame registruotis į žygį paspaudus šią nuorodą: https://forms.gle/7RV7xcMXKPDzpiKLA

Žygio dalyviai kviečiami (esant galimybei) įsigyti vienkartinį Kauno marių regioninio parko lankytojo bilietą už 1 Eur.

Jei turite klausimų rašykite el. paštu: e.makrickas@kaunomarios.lt

Daugiau informacijos apie projektą:
Šiuolaikinių seniūnijų programa
Kaunas Europos kultūros sostinė 2022

* Renginio programa gali keistis. Dėl oro sąlygų ar kitų nenumatytų aplinkybių, renginys gali būti perkeltas į kitą dieną ar atšauktas.

* Griežtai laikomės SAM nurodymų!
Bus neįleidžiami karščiuojantys asmenys arba turintys kitų infekcinėms ligoms būdingų simptomų. Taip pat jeigu asmuo keliavo ir nesilaikė 14 dienų saviizoliacijos. Atvykus, prašome laikytis socialinio 1 m atstumo ir paisyti higienos reikalavimų.
(Atsižvelgiant į karantino švelninimą ir naujai skelbiamus įsakymus, reikalavimai ir rekomendacijos gali keistis. Tokiu atveju, informacija bus atnaujinama).